Mühendislik Bölümleri Taban Puanları ve Sıralamaları 2024

2024 YKS ile öğrenci alacak tüm mühendislik bölümleri taban puanları ve başarı sıralamaları listesi burada. Tam 57 mühendislik bölümünün taban puanları, sıralamaları ve kontenjanları bu sayfada.

2024 mühendislik bölümleri taban puanları listemizde bilgisayar, elektrik-elektronik, yapay zeka, yazılım, endüstri, inşaat gibi tam 57 farklı mühendislik bölümü mevcut. Tamamı YKS-Sayısal puanı ile öğrenci alan mühendislik bölümlerinin isimlerine tıklayarak başarı sıralaması, kontenjanları, burs oranı ve taban puanlarını inceleyebilirsiniz.

2024 Mühendislik Bölümleri Taban Puanları

2024 Açıköğretim Taban Puanları için tıklayın!

YKS Üniversite Taban Puanları için tıklayın!

YKS 4 Yıllık Taban Puanları için tıklayın!

TYT 2 Yıllık Taban Puanları için tıklayın!

Mühendislik bölümleri Türkiye’ de oldukça popülerdir. Gelişen teknoloji ile birlikte çok çeşitli mühendislik bölümleri üniversitelerde açılmaya devam etmektedir. Bu sebeple mühendislik bölümleri taban puanları için bu listeyi hazırladık.

Ancak mühendislik bölümlerini tercih edebilmek için minimum başarı sıralaması şartı getirilmiştir. 2023 YKS’ de herhangi bir mühendislik bölümünü tercih edebilmek için gerekli başarı sıralaması sayısal puan türünde en düşük 300 bin olmalıdır. Bu sıralamanın yerleştirme puanlarından belirlendiğini unutmayınız.

Tüm mühendislik bölümleri taban puanları listesini ÖSYM‘ nin yayınladığı tercih kılavuzundan yararlanarak oluşturduk. Tercihlerinizi yaparken kılavuzu dikkate almanızı tavsiye ederiz.

Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.