Öğretmenlik Bölümleri Taban Puanları ve Sıralamaları 2024

2024 YKS ile öğrenci kabul eden öğretmenlik bölümleri taban puanları ve sıralamaları burada. Türkiye’de öğretmen yetiştiren 22 farklı öğretmenlik bölümünün taban puanları, başarı sıralamaları ve kontenjanlarını bu sayfadan inceleyebilirsiniz.

Dil, sayısal, sözel ve eşit ağırlık YKS puanları ile öğrenci alan öğretmenlik bölümleri taban puanları 2024 listesinden istediğiniz bölümün üzerine tıklayıp detaylarını inceleyebilirsiniz.

2024 Öğretmenlik Bölümleri Taban Puanları

2024 Açıköğretim Taban Puanları için tıklayın!

YKS Üniversite Taban Puanları için tıklayın!

YKS 4 Yıllık Taban Puanları için tıklayın!

TYT 2 Yıllık Taban Puanları için tıklayın!

Eski popüleritesini yitirmiş olsa da Türkiye’ de hala her üniversitede eğitim fakültesi ve toplamda binlerce öğretmenlik bölümü mevcut. Bu sebeple öğretmenlik bölümleri taban puanları listesini hazırladık. Öğretmenlik atamalarının zorlaşmasıyla birlikte mezunların alternatif iş alanlarına ve özel okullara yöneldiği de bir gerçek.

Ayrıca YKS’ de öğretmenlik bölümü tercih edebilmek için en düşük başarı sıralaması şartı da uygulanıyor. 2024 YKS’ de bir öğretmenlik bölümünü tercih edebilmek için gerekli en düşük sıralama 300 bin.

2024 öğretmenlik taban puanları ve başarı sıralamaları listesini hazırlarken ÖSYM‘ nin yayınlamış olduğu YKS tercih kılavuzundan yararlandık. Tercihlerinizi kılavuza göre yapmanızı tavsiye ederiz.

Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.