GSB Wifi Çıkış Yapma Sayfası 2024

KYK yurt interneti GSB Wifi çıkış yapma sayfasında karşılaşılan sorunların çözümü burada. KYK Wifi çıkış nasıl yapılır, çıkış işlemini yapmazsak ne olur gibi tüm soruların yanıtı burada.

Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı KYK yurtlarında barınan öğrencilere ücretsiz verilen GSB Wifi interneti ile ilgili pek çok bilgi bu sayfada. GSB wifi çıkış yapma sayfası adresi, çıkış yapmazsak ne olur, telefondan KYK wifi çıkış yapma, maksimum kullanıcı sayısı hatası gibi pek çok sorunun cevabı aşağıda. Daha önce yayınladığımız GSB wifi giriş yapma ve şifre işlemleri ile ilgili sayfa için linke tıklayın!

GSB Wifi Çıkış Yapma

GSB Wifi, yurtlarda barınan çok sayısa öğrenci olması sebebiyle yoğun kullanılan bir hizmet. Yoğun kullanımdan dolayı da pek çok sorun yaşanabiliyor. Bu sayfada GSB wifi çıkış yapmak istediğinizde yaşanan sorunların çözümü için bildiklerimizi aktaracağız.

GSB Wifi’nin evinizde yada bir kafede kullandığınız kablosuz ağlardan çok farklı olduğunu bilmeniz gerek. KYK interneti özel bir ağdır ve sorunsuz kullanabilmek için dikkat etmeniz gereken şeyler vardır. Kısaca özetlemek gerekirse temel olarak şu konulara dikkat etmelisiniz;

  • Telefonda 3G/4.5G kapalı olmalı,
  • Cihazınızda DNS ayarlarını değiştirmemelisiniz,
  • Cihazınızda VPN uygulaması açmamalısınız,
  • Güncel sürüm bir tarayıcı (chrome) kullanmalısınız

KYK wifi kullanımını sonlandıracağınız zaman çıkış yapmalısınız. Herhangi bir sebeple wifi bağlantısını kapatmanız gerekirse, öncelikle çıkış yapmalısınız. Benzer şekilde mobil interneti açmanız gerekirse öncelikle KYK wifi çıkış yapma sayfasından çıkış yapmalısınız. Wifi bağlantınızın kopması durumunda IP adresiniz değişeceği için tekrar GSB kablosuz internetini kullanmakta sorun yaşarsınız.

GSB Wifi Çıkış Linki

GSB wifi çıkış linki wifi.gsb.gov.tr adresidir. Bu adreste oturum açma ve çıkış yapma işlemlerinin tamamını yapabilirsiniz.

GSB Wifi Çıkış Linki
GSB Wifi Çıkış Linki

KYK wifi çıkış linki sadece kablosuz internete bağlı olduğunuzda açılır. Yukarıda da anlattığımız sebeplerle bağlantınız kesildiğinde wifi.gsb.gov.tr adresine erişemezsiniz ve çıkış yapamazsınız. Çıkış yapmak istediğinizde sayfaya erişim sorunu yaşamamak için giriş yaptıktan sonra bu sayfayı tarayıcınızda açık tutmanızı tavsiye ederiz.

GSB Wifi Giriş Yapma

GSB Biz KYK İzin Alma Sayfası

KYK Yurt Ücretleri ve Depozito Bedeli Ne Kadar?

KYK Yurtlarında Yemek Saatleri ve Ücretleri

KYK Yurtları Hakkında Bilmeniz Gereken En Temel 5 Şey!

GSB Wifi Telefondan Nasıl Çıkış Yapılır?

GSB wifi telefondan çıkış yapmak için wifi.gsb.gov.tr adresini tarayıcınızdan açmanız ve ekran görüntüsünde de görülen “Çıkış” düğmesine tıklamanız gerekir. Bu sayfaya erişim problemi yaşamamak için giriş yaptıktan sonra bu sayfayı kapatmamanız tavsiye edilir.

GSB Wifi Maksimum Giriş Hakkınız Doldu Hatası

GSB wifi kullanıcılarının sıklıkla karşılaştıkları bir hata olan “maksimum giriş hakkınız doldu” hatası, kullanıcıların çıkış yapmamaları sebebi ile yaşanır. Çıkış yapmadan wifi bağlantısının kesilmesine sebep olacak her durum (örneğin mobil internetin açılması, cihazın kapatılıp açılması gibi) maksimum giriş hakkınız doldu hatasına sebep olur.

GSB Wifi Beklenmeyen Bir Hata Oluştu Sorunu

Kablosuz internetin yoğun kullanıldığı akşam saatlerinde GSB wifi çıkış ekranında “beklenmeyen bir hata oluştu” sorunu ile karşılaşılabiliyor. Yoğun kullanımdan kaynaklı bir sorun. Bu durumda çıkış yapmak için kablosuz internet dağıtıcı cihazın yanına giderek çıkış yapmayı deneyebilirsiniz.

GSB Wifi Çıkış Yapmazsak Ne Olur?

GSB wifi ağında oturum açtığınızda oturum bilgileriniz 4 saat boyunca aktif tutulur. Kullanmaya devam ettiğiniz durumda bu süre otomatik olarak uzar. Herhangi bir sebeple çıkış yapamazsanız ve kablosuz interneti kullanmazsanız bu 4 saatlik süre sonunda sistem oturumunuzu sonlandırır. Maksimum giriş hakkınız doldu hatası ile yada beklenmeyen br hata oluştu sorunu ile karşılaştığınızda 4 saatlik bekleme süresinin sonunda interneti kullanmaya tekrar başlayabilirsiniz.

KYK wifi çıkış yapma sayfası ile ilgili aktaracaklarımız bu kadardı. Sitemizdeki daha fazla KYK içeriği için linklere tıklayabilirsiniz. KYK sitesinden daha fazla bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz. GSB wifi hakkındaki sorularınızı aşağıdaki yorumlar bölümünden iletebilirsiniz.

Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.